باغ ارم از جاهای دیدنی شیراز و از نمونه‌های بی‌نظیر باغ ایرانی است که در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شده است. درختان سرسبز شیرازی و جذابیت‌های معماری ساختمان اصلی، از ویژگی‌های باغ ارم شیراز است. به‌محض ورود به باغ ارم شیراز، محو زیبایی رویایی آن خواهید شد. گذرگاه‌های باغ ارم همچون دیگر باغ‌های خوش‌آب‌ورنگ شیراز، فضایی بهشتی دارد.

با وقت‌گذرانی و قدم‌زدن در باغ ارم حس‌وحالی تازه پیدا خواهید کرد و از عطر گل‌های رز سرمست خواهید شد. گذرگاه‌های این باغ از غرب به شرق و از شمال به جنوب امتداد پیدا می‌کنند و در ابتدای مسیر غرب به شرق باغ، استخر بزرگ و ساختمان چشم‌نواز این مجموعه را خواهید دید.

عمارت اصلی باغ ارم، یک شاهکار معماری است و نمی‌توان از ظرافت هنر کاشی‌کاری و نمای هفت‌رنگ آن چشم برداشت. این بنای سه طبقه با الگوبرداری از تاریخ معماری زندیه و صفویه بناشده است و تزیینات چشم‌نوازی دارد. کاشی‌کاری، گچ‌بری، نقاشی، ستون‌های سنگی، درهای چوبی منبت‌کاری‌شده و… از تزیینات انجام‌شده در طراحی ساختمان باغ ارم شیراز است.

طراحی ساختمان و تزیینات هنرمندانه آن، شما را به یاد عمارت باغ نارنجستان قوام خواهد انداخت. فراموش نکنید، حتما به موزه سنگ و گوهر دریای نور در عمارت اصلی باغ ارم سر بزنید تا کلکسیونی ارزشمند از انواع سنگ‌های قیمتی جهان را در یکی از زیباترین مکان های دیدنی شیراز مشاهده کنید.

مثل بسیاری از باغ‌های شیرازی، از دیگر جذابیت‌های ارم‌گردی، پوشیدن لباس سنتی و ثبت عکس یادگاری در فضای تاریخی باغ است. همچنین می‌توانید سراغ غرفه‌های صنایع‌دستی و سوغات خاص شیرازی بروید و خریدگردی لذت‌بخشی را بعد از گشت‌وگذار در باغ تجربه کنید.

آدرس: میدان ارم، بلوار ارم

ساعت بازدید: ۸ صبح تا ۸:۳۰ شب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *